Olympiáda ČJ netradičně


V pátek 27.11.2020 proběhla na naší škole, tak jako každý rok, olympiáda v českém jazyce. Letošní ročník se od ostatních lišil, a to především tím, že kvůli současné koronavirové situaci se olympiáda konala prostřednictvím online formuláře. I tak pro žáky byly připraveny složité úkoly, které prověřily nejen jejich znalosti, ale také schopnost přemýšlet a spojovat si věci dohromady a pracovat s jazykem tak, jak nejsou v běžných hodinách ČJ zvyklí. Kromě jazykových úkolů na žáky čekala také slohová práce, ve které se ukázalo, jakou mají fantazii a jak dovedou přenést své myšlenky na papír. Na naší škole se olympiády zúčastnilo deset žáků z devátých tříd.

Nejlépe dopadla žákyně 9.A Daniela Jedličková, která získala 44 bodů, druhé místo obsadila Sára Szuściková se 41 body a na třetím místě se umístily se shodným počtem bodů tří žákyně a to, Veronika Tichá z 9.A , Eva Trojanová taktéž z 9.A a Lucie Jurečková z 9.B. Všem moc gratulujeme!