Vyrob si svůj kalendář


(Volnočasové aktivity pro děti, díl 9.)

Život bez kalendáře si v dnešní době nedokážeme představit. Pořizujeme si ho zpravidla na začátku nového roku. Jsou různé druhy kalendářů – v dnešní době se hodně používají kalendáře v mobilních telefonech, ale také stolní, nebo nástěnné kalendáře.

My vám, milé děti, nabízíme možnost vyrobit si svůj vlastní kalendář, který bude originální, jedinečný a jistě vám i vaším rodičům udělá velikou radost.

Pomůcky:

Tvrdý, nebo měkký papír – velikost papíru zvolte podle toho, jaký kalendář chcete vyrobit (může být klidně i balící dárkový papír).

Rok 2021 a měsíce můžete použit ze starého kalendáře, nebo si sami vyrobit.

Vystřihněte si obrázky ze starých kalendářů a časopisů, nebo si můžete do kalendáře namalovat své vlastní ilustrace – bude to určitě originálnější.

 Budete také potřebovat nůžky, lepidlo, fixy, pastelky, popřípadě vodové, nebo temperové barvy.

Než se pustíte do práce na kalendáři, připravte si všechny pomůcky potřebné na výrobu kalendáře. Pak si rozmyslete, jak má váš kalendář vypadat: rozložte si na papír všechny obrázky, měsíce a rok a pak postupně začněte lepit. Nakonec si ještě můžete svůj kalendář dozdobit vlastními ilustracemi.

Milé děti, přejeme vám hodně zábavy při výrobě kalendáře a těšíme se na shledání s vámi ve školní družině!