ZIMA


(Volnočasové aktivity pro děti, díl. 10)

Jak peřina za peřinou po obloze mraky plynou. Pár těch peřin puklo mrazem, peří se z nich sype na zem. Sláva – sněží! To je prima, letos bude bílá zima!“ (Zima, J. Žáček)

Letos bylo sněhu zatím velmi málo, ale děti se už na něj moc těšily a tak není divu, že i z mála se radují.

Hned, jak trochu toho bílého pokladu napadlo, s družinou se na něm pořádně vyřádily. Dokonce přišlo i na stavění sněhuláka. Místo nosu, pusy a hrnce se trochu zaimprovizovalo, ale myslím, že sněhulák je zdařilý. Však sami můžete posoudit na fotkách. Děti byly spokojené a sněhovou nadílku si pořádně užily.

A co se týče naší výtvarné činnosti v družině, stejně jako vloni, tak i letos jsme se s dětmi v odděleních 1. a 2. ročníků, které navštěvují prezenční výuku, pokusily ztvárnit Paní zimu. Každý tak, jak ji vidí, nebo jak si ji představuje. A jak sami z fotek vidíte, každý jinak. Obrázky se dětem ale moc povedly.