ZŠ Arménská se zapojila do projektu Srdce z kamínků


Tento projekt vznikl jako poděkování zdravotníkům a dalším lidem v první linii, kteří bojují proti koronaviru.

Naše škola byla oslovena, jestli by se do tohoto projektu nezapojila. Přišlo nám to jako výborný nápad, jak alespoň touto cestou poděkovat všem v nemocnicích, kteří již rok zachraňují životy ostatních.

V atriu naší školy máme vytvořené srdce, do kterého vkládáme namalované kamínky od našich žáků. Zatím je srdíčko malé, ale věříme, že během příštího týdne žáci přinesou více kamínků a nám se podaří naše srdíčko zvětšit.

Na Zelném trhu nakreslili dobrovolníci velké srdce, do kterého pokládají namalované kamínky nejen školy, které se do projektu zapojily, ale i kolemjdoucí lidé. Kamínky ze srdíčka na Arménské poputují ve čtvrtek 25.3. do velkého srdce na Zelný trh. Za naši školu je tam půjdou vložit tři žáci ze 7.A společně s jejich p. uč. třídní, která naši školu do projektu přihlásila. Ze srdce ze Zelného trhu bude část kamínků uložena v okolí nemocnic, odkud si je pak mohou zdravotníci odnést domů. Snad jim udělají radost.

Děkujeme všem žákům, rodičům i učitelům, kteří si našli čas a zapojili se do projektu Srdce z kamínků.

Jolana Hůrková