Matematická soutěž Klokan

V tomto školním roce již podruhé se žáci naší školy zapojili do matematické soutěže Klokan. Zatímco na podzim byli zařazeni do kategorií z loňského školního roku, letos na jaře již řešili zadání ve své kategorii.

Do distanční formy řešení se v kategorii Benjamín přihlásilo 28 žáků šestých a sedmých tříd z celkového počtu 142 žáků. První místo získal Marek Musil, druhá byla Kateřina Pacasová, oba ze
7. C, na třetím místě se umístil žák 7. B Patrik Nádvorník.  V kategorii Kadet našlo odvahu jen 14 soutěžících ze105 žáků osmých a devátých ročníků. Zlato získala Daniela Jedličková z 9. A, stříbro Lucie Francová z 9. B a bronz Veronika Tichá z 9. A.

Všem soutěžícím děkujeme za účast, těm nejlepším blahopřejeme a oceňujeme, že si v této době žáci vyhradili místo ze svého volného času k řešení matematických úloh. Diplomy a drobné odměny čekají na žáky v prozatím uzavřené škole.

Za kabinet matematiky Ivana Coufalová

Marek Musil 7.C