Rotační školní družina


(Volnočasové aktivity pro děti, díl 19.)

V rámci rotačního systému prezenční výuky se od 12. dubna vrátily děti nejen do školy, ale i do školní družiny.

I když provoz školní družiny a náplň činnosti se musí podřídit stávající epidemiologické situací, děti se po delší době opět setkávají a hrají ve školní družině aspoň v rámci jednotlivých tříd. Máme pro ně nachystané zájmové aktivity, do kterých se po dlouhém pobytu doma s nadšením zapojují. Chodíme na procházky do okolí školy, vyrábíme různé věci, malujeme a hrajeme hry. Například procházka kolem potoka Leskava byla zajímavá hlavně pro kluky. Vyrobili si vlastní loďky z kůry, vory z klacíků a pouštěli je po potoce. Sledovali a závodili, která loď nebo vor doplave nejdále. Naopak holky zaujaly rozkvetlé pampelišky na školním hřišti, a hned se pustily do pletení věnečků a výroby různých dekorativních ozdob pro maminky.

Myslíme, že se i přes nepříznivou situaci, kdy jsme značně omezeni ve svých činnostech, děti se ve školní družině nenudí a najdou si činnost, která je baví. Všechny výrobky dětí si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích.

Ivana Cupalová