Podzimní tvoření v přírodě


František Hrubín: PODZIM

Padá listí, zlaté, rudé,
je ho plná zahrada.
A co potom padat bude,
až to listí opadá?

Potom bude padat sníh,
co ho bude na větvích.
Co ho bude všude, všude,
jen to slunko bude rudé!

Letošní podzim neuvěřitelně hraje všemi barvami, sluníčko svítí, vzduch příjemně voní, tak proč toho nevyužít i v hodině výtvarné výchovy?! Žáci naší 7. B měli možnost vyzkoušet si výtvarně tvořit venku. Stručně byli seznámeni s moderním uměním land-artu a pak již mohli kreativně plnit zadaný úkol – vytvořit z přírodnin vlastní mandalu či ztvárnit libovolný symbol či téma. Žáci mohli pracovat samostatně nebo ve skupinách a osobně si myslím, že se jim práce povedla. Hlavním cílem bylo vyzkoušet si a prožít si něco nového, mimo prostory klasické třídy, a načerpat pozitivní energii z přírody kolem nás.

M. Komárková