Matematické soutěže

Matematika nás doprovází na každém kroku, a i když mnozí tvrdí, že je „těžká“ (netuším, nikdy jsem ji nevážila😊), najdou se na naší škole žáci, kteří se pravidelně účastní matematických soutěží. V září proběhla Logická olympiáda a netradičně v listopadu Pythagoriáda, tentokráte pro všechny ročníky druhého stupně. Účast byla ovlivněna situací týkající se onemocnění Covid-19.

Pythagoriády 6. ročníků se zúčastnilo 10 žáků. Zvítězil Filip Šamánek z 6. A, který se stal jediným úspěšným řešitelem na naší škole. Na druhé místě se umístil Daniel Nádvorník ze 6. B. Sedmáků počítalo jedenáct a na prvním místě skončili dva žáci, Julie Marková ze 7. B a David Pachola ze 7. C. Mezi žáky 8. tříd se stal vítězem Tomáš Brabec z 8. A, na druhé příčce skončili sourozenci Lukáš z 8. A a Ondřej z 8. B Foltinovi. Zlatou medaili mezi žáky 9. tříd získal Jan Klobása z 9. B.

Ivana Coufalová