Sudoku


Již třetím rokem se naše škole účastní Vánočního turnaje v sudoku. Současný režim přináší změny v organizací soutěží, nejinak tomu bylo i v tomto klání. Oslovila nás Hráčská asociace logických her a sudoku, která soutěž organizovala. Na její stránky, na kterých najdete novinky a zajímavosti z této oblasti, se můžete podívat zde HALAS.

Na druhém stupni se zapojilo dvaatřicet žáků, kteří během 40 minut řešili různé varianty sudoku. Za správné řešení získali příslušné body, a to dle obtížnosti hry. Nejlépe si vedla žákyně 8. C Kateřina Pacasová, na druhém místě se umístilo šest žáků, kteří získali stejný počet bodů. Byli to: Daniel Nádvorník a Michael Štěpánek z 6. B, Kristýna Stará z 6. C, Lukáš Gregr ze 7. B, Adriana Loskorich z 8. C a Kateřina Mikušová z 9. B. Všem žákům blahopřejeme a děkujeme za účast.Na závěr přikládáme jedno soutěžní sudoku a věříme, že někteří z vás si ji vyzkouší vyřešit a v příštím roce najdou odvahu a zapojí se do soutěže.

Součinové sudoku