8.B na olympijském festivalu


Dne 9.2. se vypravila třída 8.B na návštěvu olympijského festivalu, který probíhá již tradičně v Brně u příležitosti zimních olympijských her, které se letos konají v čínském Pekingu. Olympijský park vyrostl v Nové Zbrojovce v Židenicích. Před vstupem do parku nám byli přiděleni dobrovolníci, kteří se o nás po celou dobu starali. Žáci vyzkoušeli celou řadu zimních sportů, včetně bruslení, biatlonu, curlingu, běžeckého lyžování, rychlobruslení, skoků na lyžích, střelby na branku i interaktivní EDU zóny.

O zábavu tedy bylo dokonale postaráno a žáci si tento den užili do sytosti. Pořadatelé zajistili i malou svačinku a teplý čaj. Ten jsme pili z originálních kelímků s olympijskými kruhy, které jsme si odnesli domů jako suvenýr. Před odchodem jsme se sešli na společnou fotografii, kterou nám pořídili dobrovolníci, dětem byly rozdány medaile a dostali jsme také účastnický diplom pro ZŠ Arménská.

Mgr. Jaromír Krejčí