Vítězné okresní kolo OVOV na Armendě


Ve středu 30.3. 2022 se po roční odmlce opět uskutečnilo okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV). Již tradičně jsme tohle klání pořádali u nás ve škole pod patronací olympijské medailistky a mistryně světa v trojskoku Šárky Kašpárkové. Celkově se okresního kola zúčastnilo 150 žáků z 8 různých základních škol. Bojovali v pěti různých disciplínách: trojskok, kliky, hod medicinbalem, švihadlo a volitelné plavání, dribling nebo běh na 1000 m. Technické disciplíny probíhaly v tělocvičně a po umoudření počasí se běh na 1000 m odehrál na školním hřišti bez deště.

Náš tým si vedl od 1. disciplíny úžasně a svými výkony šel jasně za prvním místem. Skládal se ze 4 dívek a 4 chlapců a tito žáci zároveň soutěžili i jednotlivcích ve svých věkových kategoriích: Ema Zatloukalová 6.B (1. v jednotlivcích); Valerie Vlková 8.B (1.); Barbora Dokoupilová 8.B (2.); Julie Marková 7.B (10.); Adam Řiháček 7.B (1.); Francesko Polák 7.C (1.); Adam Dastych 8.B (2.); Šimon Melichar 8.B (3.). I v soutěži jednotlivců si naši žáci vedli skvěle a z prvního, nebo druhého místa také postoupili do krajského kola, jmenovitě: Valerie Semotamová 8.B (1.); Sára Říhová 9.B (2.); Eliška Hladišová 5.B (2.). Pochvalu i velké díky si jistě zaslouží i další jednotlivci reprezentující ZŠ Arménská: Hana Bierová, Ondřej Matějka, Filip Tošnar – 5.A, Eduard Kahle – 5.B, Michaela Fedorková, Adéla Hřebíčková, Ivana Hřebíčková, Vojta Kučera, Tomáš Klička – 6.B, Lukáš Janík 7.A, Hynek Žlůva 8.B. Velké poděkování zaslouží pomocníci ze 7.B a z 8.B i učitelé TV. Tito všichni přispěli k pohodovému a rychlému průběhu celé akce.  V konečném pořadí tým ZŠ Arménská s přehledem zvítězil s úctyhodným počtem 22 807 bodů a bezpečně postoupil do krajského kola OVOV. Doufejme, že tohle kolo bude jen přestupní stanicí do republikového finále…

Mgr. Jaromír Krejčí