Den Země

Den Země si připomínáme každý rok 22. dubna v podobě oslav a různých informačních a vzdělávacích akcí zaměřených na propagaci a podporu ochrany životního prostředí.

Myšlenka slavit Den Země se zrodila v roce 1969 v hlavě mírového aktivisty Johna McConnella.  Poprvé byl Den Země slaven v roce 1970, v současnosti probíhá každoročně ve více než 193 zemích světa a je koordinován organizací Earth Day Network.

Kromě oslav by jsme měli všichni:

• Zapomenout na plasty
  • Nakupovat BEZobalu
  • Recyklovat

I my jsme se jako každý rok účastnili Dne Země na Červeném kopci, který pořádala Střední zahradnická škola Rajhrad. Na tuto akci jsme se moc těšili. Bylo nádherné počasí a z Červeného kopce byl překrásný výhled na Brno.

Studenti si pro nás připravili několik stanovišť např.

1. Mravenci – vyprávěli nám o hmyzu  – hráli jsme divadlo.
  2. Ryby –  lovili a poznávali jsme ryby.
  3. Stopa – tiskli jsme stopy.
  4. Bylinky – poznávali jsme podle čichu bylinky, ukazovali jsme si je na obrázcích.
  5. Plazi – vyprávěli nám o tomto živočišném druhu a my jsme chodili podle provazu se zavázanýma očima.
  6. Malování – pracovali jsme s přírodninou, pak s ní malovali, tak jako pravěcí lidé J
  7. Žáby – poznávali jsme žáby a stejně skákali.
  8. Ptáci- poznávali jsme ptáky a jejich zvuky.

Program se velmi povedl a vše se nám moc líbilo a už se těšíme na příští rok.

2.A, B