Bronzový stupínek na krajském kole OVOV


V úterý 24. 5. 2022 se konalo krajské kolo OVOV, do kterého náš tým hladce postoupil z kola okresního. Naši žáci bojovali spolu se 16 základními školami na stadionu Moravské Slavie. Na programu bylo 6 disciplín. Běh na 60m, skok daleký, sedy/lehy, hod kriketovým míčkem, shyby a běh na 1000m.

Díky pořadatelům proběhl celý program hladce, bez zbytečných prostojů. ZŠ Arménskou reprezentoval tým 4 dívek a 4 chlapců. Barbora Dokoupilová, Valerie Vlková z 8.B, Julie Marková ze 7.B, Ema Zatloukalová ze 6.B, Adam Dastych, Šimon Melichar z 8.B, Adam Řiháček ze 7.B, Francesko Polák ze 7.C. V soutěži jednotlivkyň skvěle bojovala naše talentovaná žákyně 5.B Eliška Hladišová, která v ročníku 2011 obsadila krásné 8.místo. Naše družstvo se rvalo ze všech sil i s vědomím, že tentokrát nemohli využít svoji silnou a skvěle bodovanou volitelnou disciplínu plavání, kterou pořadatelé prostě vynechali. S volitelným během na 1 km se všichni běžci a běžkyně popasovali úžasně a v celkovém hodnocení družstev v kraji skončili na krásném 3. místě, získali pohár a diplom. Velkého úspěchu dosáhl Adam Dastych, který s přehledem vyhrál svoji kategorii ročníku 2008, Valerie Vlková se ve stejné kategorii jednotlivkyň umístila na 3. místě. Všem zúčastněním patří obrovský dík za vynikající výkony a skvělou reprezentaci ZŠ Arménská. Děkujeme!                             

 Mgr. Jaromír Krejčí