Výlet 2.A a 2.B do ZOO Zlín


Konec školního roku se přiblížil a s ním i školní výlet tříd 2.A a 2.B. V úterý 7.6.2022 jsme se konečně dočkali a vyrazili jsme do ZOO Zlín, druhé nejnavštěvovanější zoologické zahrady v České republice. Před desátou hodinou jsme dorazili na místo. Chvíli jsme čekali v dlouhé frontě. To byste nevěřili, kolik škol se tady sešlo.

Poté jsme uviděli první zvířata. Ve výběhu nás přivítaly nádherné žirafy. Nedaleko žiraf jsme se zájmem pozorovali legrační surikaty. A to už jsme mířili k výběhu slonů, kde nás okouzlilo roztomilé slůně. Během prohlídky jsme viděli zvířata všech kontinentů. Nejvíce se nám líbili nosorožci, jaguáři, sloni, lachtani, lvi, vydry či papoušci.

Vrcholem prohlídky ZOO byla expozice Zátoka rejnoků, v níž si děti mohly rejnoky pohladit a také je nakrmit. Na závěr jsme si prohlédli novou expozici Jaguar Trek, jednu z největších expozic svého druhu v Evropě. Poté jsme se vydali na cestu zpět do Brna, všichni příjemně unaveni a spokojeni, že jsme si užili hezký den.