ZŠ Arménská opět zářila na Republikovém finále OVOV v Brně


Letošní finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV) se opět konalo v Brně v areálu Pod Palackého vrchem druhý týden v září. O nominaci našeho týmu, který čekal na svoji šanci z pozice náhradníka, jsme se dověděli na poslední chvíli.

O to větší bylo naše nadšení a odhodlání ve finále ukázat, že náš výkon v krajském kole nebyl náhodný a k postupu přímo nám jen chyběla naše parádní disciplína-plavání. Tradičně bylo finále rozděleno do dvou dnů na 5 a 5 disciplín. Finále se zúčastnil osvědčený tým ve složení Barbora Dokoupilová, Valerie Vlková z 9.B, Julie Marková-toho času gymnázium Vídeňská, Ema Zatloukalová ze 7.B      (v pořadí jednotlivkyň 9.), Adam Dastych, Šimon Melichar z 9.B, Adam Řiháček     z 8.B (v pořadí jednotlivců 12.), Francesko Polák z 8.C. V republikovém klání bojovalo celkem 654 dětí ze všech koutů naší země a 45 družstev. Ke skvělé atmosféře přispěl i doprovodný program, v jehož rámci si mohli soutěžící užít BeActive vesničku, seskoky parašutistů, autogramiádu úspěšných olympioniků ČR a vůbec skvělou atmosféru, kterou tato akce každoročně přináší. Všichni naši žáci podali úžasné výkony a zasloužili se o konečné skvělé 16. místo v celkovém hodnocení družstev a 1. místo v Brně, když jsme na poslední chvíli přeskočili        ZŠ Novoměstskou, díky skvělému finiši v bazénu. Velká gratulace a poděkování pro naše „olympijské“ naděje.    

Mgr. Jaromír Krejčí