Hledáme nejlepšího mladého chemika


Střední průmyslová škola chemická z Brna Husovic má v našem regionu pověst školy, která spolupracuje jak s vysokými školami, tak se školami základními. Pro žáky 9. ročníku pořádá soutěž s názvem Hledáme nejlepšího chemika.

Tradičně se do soutěže zapojujeme, a tak všichni žáci devátých tříd v hodině chemie řešili test týkající se nejrůznějších chemických oblastí, řešily rébusy, kde hádali názvy prvků, počítali složení roztoků, tvořili vzorce chemických sloučenin, luštili křížovku či doplňovali odborné pojmy. Tři nejlepší postupují do dalšího kola, které se uskuteční v prosinci na střední škole. Nejlepší výsledek testu měla Adriana Loskorich, na druhém místě se umístil Marek Musil a bronzovou příčku obsadila Kateřina Pacasová, žáci 9. C. Blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole.