Exkurze na střední průmyslovou školu chemickou


Bývá již tradicí, že se žáci naší školy v osmém ročníku vydají na prohlídku Střední průmyslové školy chemické v Brně Husovicích. Z důvodu složité situace v minulých dvou letech jsme domluvili exkurzi i pro žáky devátých tříd.

Již tradičně pro nás měli studenti této školy připraveny pokusy. Přestože jsme letos byli ochuzeni o ty chemické, zhlédli jsme pokusy z fyziky. Při návštěvě Edukativního centra na této škole si studentky druhého ročníku pro nás připravily popisy interaktivních modelů jaderné elektrárny, spalovny, pivovaru, fotosyntézy i čističky odpadních vod. Žáci měli možnost si vyzkoušet simulaci provozu a spustit kvíz pro prověření svých vědomostí.

Pokud by žáci měli zájem o studium byli pozváni na Den otevřených dveří, nejenom online, ale i prezenčně. Nejbližší termín je 10. leden příštího roku, od 15 hodin.

Ivana Coufalová