Otevřete okna, ať se nám nevysklí


Takováto slova jsme slyšeli při konání regionálního kola soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika, které se uskutečnilo na Střední průmyslové škole chemické v Brně před Vánocemi.

Za naši školu soutěžili Adriana Loskorich, Kateřina Pacasová a Marek Musil z 9. C. Přestože nepatřili mezi nejlepší, ostudu neudělali a mezi téměř dvěma sty účastníky se neztratili. Po absolvování testu byl pro soutěžící připraven program. Studenti je provázeli a seznamovali se školou. Vyvrcholením byl program v tělocvičně, kde učitelé z Masarykovy fakulty a z chemické průmyslovky předváděli efektní pokusy. Některé doprovázely světelné efekty, některé tak velké výbuchy, že hrozilo vysklení oken. Mě nejvíce zaujal pokus s prskavkou a vajíčkem, který jsem viděla poprvé. Nedalo mi to a ihned v první hodině nového roku jsme ho v 9. C vyzkoušeli. Vyšel sice až na potřetí, ale stálo to za to. Do pokusů, které jsou doprovázeny výbuchem se raději nebudu pouštět, co kdyby vyšly😊.

Mgr. Ivana Coufalová