Vánoční turnaj 9. tříd v přehazované


Poslední školní den před vánočními prázdninami se konal v tělocvičně naší školy turnaj všech 9. tříd ZŠ Arménská v přehazované. Zúčastnily se ho čtyři třídy a hrálo se turnajovým způsobem každý s každým na jeden vítězný set do 21 bodů. Každý tým tvořilo 6 hráčů (3 dívky a 3 chlapci) s možností střídání.

Ze základní skupiny postoupili do finále žáci 9. B a 9. D. O bronz si to rozdali žáci 9. A a 9. C. Po celou dobu turnaje panovala v tělocvičně skvělá atmosféra, kterou vytvořili nehrající žáci devátých tříd. Souboje o konečné pořadí byly velmi vyrovnané. Z bronzu se nakonec radovala 9. A, která v těsné koncovce udolala 9. C. Finále nabídlo strhující podívanou. Vítězství nakonec nejtěsnějším možným poměrem 21:19 vybojovala třída 9. B, stříbro pak připadlo velmi dobře hrající ukrajinské třídě 9. D. Velké poděkování za organizaci, přípravu a pohodový průběh celého turnaje patří paní učitelce Mgr. Vlastě Čapkové a také všem ostatním, kteří se na této vydařené akci organizačně podíleli. Těšíme se na další takováto sportovní klání.

Mgr. Jaromír Krejčí