1. místo v pěvecké soutěži Karlovarský skřivánek

Karlovarský skřivánek je celostátní soutěž dětí a mládeže v sólovém zpěvu pro děti ve věku 6 -15 let.

Smyslem soutěže je:

– vytváření příležitostí pro talentované žáky

– vyhledávání talentů a v případě zájmu následná péče o jejich další odborné vedení

– rozvíjení zájmů o hudební výchovu a pěvectví

– získání objektivního pohledu na stav hudebního nadání a hlasových dispozic dětí a mládeže

Regionální kolo Brno – město se konalo dne 14. února 2023 na Základní umělecké škole v Brně Komárově. Soutěž se uskutečnila v pěti kategoriích podle věku a studia sólového zpěvu.

Regionálního kola této pěvecké soutěže se z naší školy zúčastnila Anna Marie Dolinková, žákyně 9.B. Soutěžila v kategorii B, ve které vystupovali žáci, kteří se nevěnují studiu sólového zpěvu nebo hlasové výchovy. Maximální limit vystoupení byl 7 minut a žáci museli zazpívat dvě písně – jednu národní nebo zlidovělou, druhou libovolnou s možností zpěvu na mikrofon. Anička si na soutěž připravila píseň Mezi horami od skupiny Čechomor a píseň Bohemian Rhapsody od skupiny Queen. Anička krásně zazpívala obě písně a zaslouženě získala krásné 1. místo.

Blahopřejeme!!

Jolana Hůrková