Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou


Naše škola se zúčastnila atletických závodů družstev „Pohár českého rozhlasu“, které se konaly v Brně na stadionu Pod Palackého vrchem. Na obvodní kolo 3. 5. 2023 vyrazilo celkem 40 žáků z druhého stupně. Žáci byli rozděleni dle věku do 4 kategorií a soutěžili v pěti disciplínách + štafeta.

Nejlepšího umístění dosáhlo družstvo chlapců 8. – 9. třída – získali krásné 1. místo. Tímto úspěchem se nominovalo do finále okresního kola. Mladší žáci obsadili 5. místo, mladší žákyně 4. místo a starší žákyně 3. místo. Mimo jiné se také soutěžilo v jednotlivcích, i zde jsme měli úspěchy a někteří dosáhli na medailové pozice.
Medailové umístění v jednotlivcích
Starší žáci: Vojtěch Žlůva 3. místo běh 60 m a 3. místo běh 1500 m, Ondřej Zicha 1. místo a Adam Dastych 3. místo ve skoku vysokém, Hynek Žlůva 1. místo ve skoku dalekém
Mladší žákyně: Leontýna Hladká 1. místo běh 600 m, Michaela Fedorková 2. místo a Ivana Hřebíčková 3. místo v hodu kriketovým míčkem
Mladší žáci: Yehor Kochetov 2. místo ve skoku vysokém
Starší žákyně: Valerie Semotamová 3. místo ve skoku dalekém, Lucie Nečasová 2. místo a Valerie Vlková 3. místo ve vrhu koulí

Finále okresního kola proběhlo 11. 5. 2023 také v Brně. I zde se podařilo starším žákům podat velmi dobré výkony, obsadili 2. místo a zasloužili si postup do kola krajského, které se uskutečnilo v Břeclavi.
Medailové umístění jednotlivců v okresním kole
Adam Řiháček 2. místo běh 1500 m
Hynek Žlůva 3. místo ve skoku dalekém

Do Břeclavi jsme vyrazili 17. 5. 2023 ve složení A. Dastych, O. Zicha, R. Halouzka, R. Mesiarik, H. Žlůva, L. Janík, F. Kalina a A. Řiháček. V obvodním a okresním kole v Brně jsme si užili krásného slunečného počasí, ale do Břeclavi jsme odjížděli za vydatného deště a bohužel déšť nepolevil ani tam. To znamenalo podat nejen co nejlepší výkony v disciplínách, ale také překonat deštivé počasí. Žáci se nevzdali a i přes nepřízeň počasí podali skvělé výkony. Bohužel to na medailové umístění nestačilo a družstvo skončilo na 9. místě v Jihomoravském kraji. V jednotlivcích se nejlépe umístil Hynek Žlůva, a to v disciplíně skok daleký 3. místo v kraji.
Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy a za úžasné sportovní výkony.

Mgr. Alexandra Koupilová