Futsalový turnaj


Dne 27. 9. 2023 se fotbalový tým naší školy zúčastnil futsalového turnaje pořádaného ZŠ Svážná, pro žáky 2. stupně. Naši školu reprezentovali Aleš Toman, Matěj Kotek a Tomáš Bílý z 9. A, Tomáš Klička, Adam Svoboda z 8. B, Matěj Kozák ze 7. B, Yehor Kochetov z 8. A a Filip Tošnar, Miroslav Štuk, Jan Pavlata ze 7. A.

Konkurence byla veliká, neboť na tento turnaj se přihlásilo 16 škol, které byly rozlosovány do čtyř základních skupin. Nám los přisoudil skupinu A, kde jsme postupně porazili ZŠ Gajdošovu, Antonínskou a Svážnou a suverénně postoupili z prvního místa do vyřazovacích bojů. Zde jsme narazili na ZŠ Zemědělskou, kterou jsme po napínavém průběhu udolali 2:0, a postoupili do semifinále. Tam nás vyzval nejtěžší soupeř – ZŠ Masárova, který nás porazil nejtěsnějším poměrem 1:0. Už to vypadalo, že na nás zbyde bramborová medaile, ale v posledním utkání, po vynikajícím výkonu našeho brankaře Honzy Pavlaty, který vychytal nulu, a gólu Filipa Tošnara, zvítězili 1:0 a získali vytoužený pohár za třetí místo. Celý tým podal vynikající výkon, o čemž svědčí pět vyhraných zápasů, jedna prohra a celkové skóre 11:1. Doufám, že nám tato forma vydrží a už se těšíme na další turnaje, kterých se zúčastníme.

                                                                                                                      Ivo Cenek