Mladý chemik


Střední chemická škola v Brně pořádá již pravidelně soutěž s názvem Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR. Motto letošního ročníku bylo čínské přísloví: Daruješ-li člověku rybu, nakrmíš ho na den. Naučíš-li ho lovit, dáš mu potravu na celý život. 

Školního kola se zúčastnilo 56 žáků naší školy a do další soutěže postoupili tři nejlepší, Adam Ingr z 9. C, Jáchym Neugebauer z 9. B a Tomáš Němec z 9. C. Těsně před Vánocemi se na SPŠCH uskutečnilo druhé kolo, kde účastníci psali test s chemickými otázkami a poté se účastnili doprovodného programu v laboratořích a učebnách školy. Tentokráte zavítali i na školní hřiště, kde sledovali výbušné pokusy. Celý program byl zajímavý a výborně zorganizovaný. Žáci naší školy se mezi 222 soutěžícími neztratili, nejlepší z nich Jáchym Neugebauer se umístil v první třetině výsledkové listiny.

Všem blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Ivana Coufalová, fotografie a doprovod 2. kola Monika Kouadjane