6.B slaví Vánoce a vyráží za Teslovými vynálezy


Po vzájemném čtyřměsíčním „oťukávání se“ jsme se v 6.B rozhodli zkrátit si čekání na Ježíška vánoční besídkou. Ve čtvrtek 20.12. jsme se sešli u nazdobeného stromečku, předali si drobné dárky a za poslechu vánočních koled jsme zobali přinesené občerstvení a osvěžili se připraveným punčem. Velký úspěch sklidilo domácí cukroví, za něž maminkám i mladým cukrářům a cukrářkám patří velká pochvala 🙂

Následující den jsme se vydali do Technického muzea Brno za vynálezy Nikoly Tesly. Přivítal nás milý pan průvodce, který se s námi svým poutavým vyprávěním podělil o zásadní okamžiky ze života tohoto významného vynálezce a fyzika spjatého s Českými zeměmi. Po shlédnutí exponátů se nám pak před očima rozehrálo úchvatné divadlo elektrických výbojů šlehajících z obří Teslovy cívky. Troufnu si tvrdit, že některým z nás se z toho ježí chlupy dodnes! 🙂 Závěrem naší prohlídky jsme měli možnost si v herně spoustu fyzikálních pokusů sami vyzkoušet. Po nákupu nezbytných suvenýrů jsme se v 6.B shodli, že se do Technického muzea určitě ještě někdy vrátíme.

Mgr. Kateřina Ševčíková