Exkurze do školní kuchyně a návštěva kuchaře na naší škole


Na konci ledna proběhla exkurze do naší školní kuchyně s paní vedoucí šk. kuchyně v rámci předmětu PVP Vaření. Žáci měli možnost se podívat, kde se připravují pokrmy každý den pro více než 500 žáků a učitelů na naší škole a zeptat se přímo paní vedoucí.

Navštívili jsme i sklad potravin, mrazáky a lednice a prohlédli jsme si i vybavení školní kuchyně. Naše škola se zapojila do projektu Skutečně zdravá škola, takže jsme byli informování o tvorbě jídelního lístku a skladbě potravin během týdne řízeného tzv. spotřebním košem. Žáci měli zajímavé dotazy a exkurze se vydařila.

Také nás druhou vyučovací hodinu navštívil ex-student naší školy, Jiří Fojtík, který se vyučil kuchařem a pracoval v Olomouci v restauraci Přemka Forejta. Ve školní kuchyňce nám připravil steak na ochutnání a vysvětlil nám, jak správně připravit steakové maso, jak ho ochutit a okořenit. Byl to vyjímečný gastronomický zážitek.

Mgr. Jan Melichárek

Učitel AJ OV a VAŘ