Exkurze na SPŠCH Brno

Střední průmyslová škola chemická Brno (SPŠCH) vedle své základní výchovně-vzdělávací funkce věnuje velkou pozornost i dalším vzdělávacím činnostem, které jsou určeny nejen vlastním studentům, ale i veřejnosti. Speciálně pro žáky základní škol SPŠCH organizuje téměř dvouhodinový nabitý program.

V pondělí 19. února 2024 navštívili naši žáci 8. ročníku v SPŠCH novou laboratoř motivujícího centra s interaktivními 3D modely technických zařízení. Dále jim byla představena škola, studijní obory i perspektivy. Měli možnost zhlédnout zajímavé pokusy v chemické i fyzikální laboratoři.

Novinkou je, že od 1. září 2024 bude SPŠCH nově otvírat tři třídy přírodovědného gymnázia na ulici Pionýrská 23, Brno. Celý projekt je podpořen zřizovatelem, odbornou praxí i vysokými školami.

Eva Machálková