Rozvoj matematických dovedností


     Dne 20. března 2024 se na naší škole konala matematická soutěž Pythagoriáda. Atmosféra soutěžního dne byla napjatá, avšak plná nadšení a zdravého soupeření. Celkem se do soutěže zapojilo 34 odvážných žáků ve čtyřech kategoriích podle ročníku (6. – 9. ročník). Každý počtář se musel vypořádat s 15 úlohami po 1 bodu během 60 minut. Tyto úlohy byly výzvou k tvůrčímu myšlení, analytickým dovednostem a logickému uvažování.

     Po skončení času na řešení úloh následovalo vyhodnocení výsledků. Úspěšným řešitelem se stal každý, kdo měl 10 a více bodů. Tato soutěž povzbudila zájem o matematiku a podpořila žáky v jejich snaze dosáhnout svého maximálního potenciálu. Bez ohledu na umístění v soutěži odešli všichni účastníci s cennými zkušenostmi a motivací k dalšímu studiu.

     Kategorie mající svého šampiona, který postupuje do dubnového okresního kola soutěže:

Tomáš Chudík (6. roč.),

Jakub Kareš (8. roč.),

Katka Vrbasová (9. roč.).

     Držíme palce a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

     Laura Stávková a Eva Machálková