Hurá jaro!


Máme za sebou také první jarní vycházky do okolí školy,  konečně můžeme malovat a tvořit veselé obrázky a výtvory. První jarní den, 20. března, jsme se s dětmi snažili probudit JARO.  Naučily se písničku o berušce, povídali jsme si o jaru a o tom,  co k jaru neodmyslitelně patří.  

Zasadili jsme společně osení, abychom mohli sledovat, jak roste. Každý se staral a zaléval si ten svůj květináček. Povídali jsme si o blížících se Velikonocích, děti barvily a malovaly vajíčka, vyráběly zápichy ve tvaru zajíčků. Někdo se naučil a někdo si zopakoval básničku  „Hody, hody doprovody,…  a dostal sladkou odměnu.

Děti z papíru vyráběly klauna. Vyzkoušely si novou techniku malování,  a to pomocí písku.  Písek byl sice všude, ale děti byly nadšené.

Samozřejmě, že nejvíce se děti těšily na Noc s Andersenem,  která proběhla v pátek 22. 3. 2024 od 18:00 do 22:00.  Pro některé to byl nejdelší den 😊. Na konci bylo vidět, že jsou děti unavené, ale spokojené. A už se těší na příští rok.

Vše můžete posoudit na přiložených fotografiích.  

Ivana Cupalová

Třídní učitelka přípravné třídy