2. ročník šachového turnaje na ZŠ Arménská


Ve dnech 22. a 23. 4. 2024 se na naší škole uskutečnil již druhý ročník šachového turnaje v rapid šachu. Počtem žáků slabší, kvalitativně však s mnohem zajímavějším startovacím polem, se v pondělí odehrála skupinová fáze, a také čtvrtfinále.

Velkou změnu oproti minulému ročníku představovalo sloučení obou kategorií do jedné, což se ukázalo jako správné rozhodnutí, neboť druhá místa v obou skupinách obsadili žáci 6. ročníku. Po online prvním dni jsme následující den přešli na klasické šachy. Za přihlížení několika fanoušků se do finále probojovala stejná dvojice jako loni – Jakub Kandrnál a Leontýna Hladká. Poražení semifinalisté se utkali o 3. místo. Z tohoto souboje vzešlo asi největší překvapení turnaje – Tobiáš Paulas z 6.B vybojoval bronz. Turnaj završila nádherná dvouhodinová bitva finalistů. Přestože Leontýna Hladká poprvé za dva ročníky prohrála zápas, svůj loňský titul výsledkem 2:1 na zápasy obhájila a zůstává i nadále královnou šachu na Arménské. Přeji našim šachistům úspěšné městské kolo v příštím roce.

Vojtěch Hanák