Návštěva okresního soudu v Brně

V dubnu žáci 8.B a 8.C navštívili okresní soud Brno – venkov, který sídlí na ulici Polní v Brně.
Žáky čekala krátká exkurze, kde se dozvěděli základní informace o fungování soudu, kde najdou informace o soudních řízení a co všechno v budově najdeme.

Navštívili jsme soudní síň, podívali jsme se na její vybavení a uspořádání a dozvěděli jsme se, jak se nazývá oblečení, které nosí soudci a státní zástupci. Poté jsme se účastnili hlavního líčení. Žáci zde viděli obžalované, svědky a na vlastní kůži si mohli zažít, jak probíhá soudní líčení.
Po skončení hlavního líčení proběhla diskuse s paní soudkyní. Žáci pokládali otázky k danému případu, ale také otázky k práci soudce, k trestům a k průběhu líčení.
Obě paní soudkyně byly úžasné, žákům odpovídaly na dotazy a také je poučily o vlivu a následcích užívání drog a o důležitosti bezpečné jízdy v silničním provozu.

Myslím si, že to pro všechny byla zajímavá zkušenost a jsem ráda, že jsme měli možnost navštívit okresní soud a zúčastnit se i líčení.

Mgr. Alexandra Koupilová