Noc bez drog


V listopadu se konala na naší škole již tradiční Noc bez drog. Akce začínala jako obvykle přednáškami. Letos si žáci mohli vybrat přednášky na následující témata: Hasiči; Seriózně o sexu; Antikoncepce a pohlavní nemoci; Anorexie, bulimie; Návykové látky; Závislost na drogách; Drogy, alkohol, kriminalita; Život za mřížemi; Proč nebrat drogy; Právnické profese.

Po přednáškách se žáci rozešli do dílen, které pro ně připravili učitelé, asistenti a vychovatelé z družiny. Jako každý rok ve všech dílnách vypomáhali bývalí žáci devátých tříd. A jaké dílny si mohli žáci letos vybrat? Tvořivou dílnu s podpisy, Čajovnu, Salón krásy, Deskové hry, PC koutek, Šipky a sportovní dovednosti, Věštírnu, Výrobu náramků z provázků, Ping pong a fotbálek, Bar, Hru Magic, Tělocvičnu se sportovními aktivitami, Filmový klub. Pro žáky byla samozřejmě připravena stezka odvahy a nesměla chybět tolik oblíbená diskotéka.

Mgr. Jolana Hůrková