Pythagoriáda


Pythagoras ze Samu byl řecký filosof, matematik, astronom a kněz. Tolik ze stránek wikipedie. Nám se vybaví toto jméno s matematickou soutěží, která se pořádá v rámci Systému podpory nadání a cílem je maximální rozvoj žáka.

Letos se této soutěže zúčastnilo 43 žáků z šestých až osmých tříd. Měli za úkol vyřešit za jednu hodinu 15 slovních úloh. Úspěšní řešitelé byli pouze mezi nejmladšími žáky 6. tříd, byli to Marek Musil z 6. C a Patrik Nádvorník z 6. B. V kategorii 7. tříd se na prvním místě umístili také dva žáci, Daniel Smrčka ze 7. B a Matěj Štěpánek ze 7. A. Mezi osmáky byli nejlepší Ondřej Havrlant a Tomáš Ručka, oba z 8. B.

Zda nás Marek Musil a Patrik Nádvorník budou reprezentovat v okresním kole, si budeme muset počkat. Minimální počet bodů pro postup ještě nebyl stanoven.

Všem soutěžícím děkujeme a věříme, že odvahu příště najdou i ti, kteří zatím sedí pouze v lavicích a přemýšlejí, zda do toho jít, či nikoli.

Ivana Coufalová