Úžasné 14. místo v Republikovém finále OVOV


Letošní ročník olympijského víceboje byl velmi specifický. Kvůli mimořádným opatřením spojeným s pandemií se nekonala okresní ani krajská kola a žáci postupovali do finále podle výsledků, kterých dosáhli ve škole. Na základě těchto výkonů se do finále OVOV kvalifikoval i náš osmičlenný tým ve složení Lucie Francová, Martina Leberová, Martin Moliš z 9.B, Valerie Semotamová, Valerie Vlková, Adam Dastych, Filip Zatloukal, Hynek Žlůva ze 7.B. Tuto osmičku ještě doplnila Franziska Ida Schmid, která, vzhledem ke svému věku, reprezentovala naši školu v soutěži jednotlivkyň, kam se dostala díky svým výsledkům ze školy.

V pořadí již 11. finálového ročníku, který se opět konal na stadionu Pod Palackého vrchem v Brně, se zúčastnilo 561 dětí ze 123 škol, které podpořilo 50 olympioniků z minulosti i ze současnosti. Jako obvykle bylo finále rozděleno do dvou dnů, ve kterých naši žáci předváděli úžasné výkony. Mladí sportovci ve věku 10 až 15 let si mohli mezi disciplínami odznaku užít spoustu zábavy v BeActive vesničce, kde pro ně byly připraveny nejrůznější aktivity. Po prvním dnu se ZŠ Arménská nacházela na 24. místě a tajně jsme doufali, že to druhý den bude ještě lepší, vzhledem k našim silovým, běžeckým a hlavně plaveckým schopnostem. To jsme také do puntíku splnili a výsledkem nám bylo historicky nejlepší umístění ve finále, tedy krásné 14. místo v ČR. K tomuto úspěchu se přidala i Franziska Ida Schmid, která skončila ve své kategorii na skvělém 18. místě. Za zmínku ještě stojí vynikajicí umístění Adama Dastycha, který ve svém ročníku skončil na krásném 6. místě. Všichni naši žáci zaslouží velké uznání, někteří si sáhli téměř až na dno svých sil, občas to také bolelo, ale nesmírnou bojovností, vůlí a odhodláním svůj desetiboj zdárně dokončili a překonali tak i svoje výsledky, díky kterým se do finále kvalifikovali. Naše škola na ně může být právem hrdá. Tak zase za rok, laťka se posunuje výš…

Mgr. Jaromír Krejčí