Ovoce a 3.B


V říjnu, chvilku předtím, než se nám zavřely školy, stihli jsme s žáky 3.B vyrazit na Kejbaly, do zahrad Pedagogické fakulty MU. Po půlhodinové procházce po Bohunicích jsme dorazili na místo, kde na nás čekaly budoucí paní učitelky, které si pro děti připravily jednotlivá stanoviště zaměřená na téma Ovoce. A co děti na stanovištích, na kterých se střídaly po skupinkách, čekalo?

Kromě toho, že poznávaly jednotlivé druhy ovoce, naučily se ho třídit na naše a tropické druhy, zkoumaly jeho vnitřní stavbu, tak nechyběly ani ochutnávky různých druhů čerstvého ovoce i marmelád. Vzhledem ke krásnému počasí se děti mohly „vyřádit“ i venku, nejenom na stanovištích, ale i při závěrečné honičce, kde si mohly samy ověřit, co všechno si během celého dopoledne zapamatovaly.
Podle slov dětí i jejich spokojených výrazů v průběhu dne se jim program moc líbil, takže, až nám to situace dovolí, určitě se vydáme na další.

                                                                                     Veronika Sklenářová, 3.B

IMG_6382

Obrázek 1 z 14