Náměty na volnočasové aktivity pro děti


V této nelehké době, kdy probíhá distanční výuka a děti se nemohou setkávat se svými kamarády ve škole a ve školní družině, naši vychovatelé pro ně připravili zbrusu novou rubriku s názvem Volnočasové aktivity pro děti, kde si každý bude moci najit náměty a inspirace nejen pro tvořivé myšlení, ale i pro šikovné ručičky.

Tak začínáme prvním námětem na výrobu Halloweenské svítilny. 

Halloweenská svítilna – návod na přípravu

Pomůcky: barevný ubrousek, akrylová barva (popř. tempery), lepidlo na ubrouskovou techniku (popř. tekutý Herkules), štětec, sklenička, svíčka, nůžky.

Nejdříve skleničku natřeme akrylovou barvou a necháme zaschnout. Mezitím si z ubrousku vystřihneme strašidýlka. Poté otevřeme lepidlo a jemně štětečkem potíráme vystřižené motivy, které jsme přitiskli ke skleničce. Nakonec do skleničky posadíme svíčku. Teď už jen počkáme na večer, abychom si mohli vychutnat pravou večerní nostalgii.