Adventní věnec


(Volnočasové aktivity pro děti, díl 3.)

Období adventu začíná letos 29. listopadu a končí na Štědrý den po západu slunce. Jedním ze symbolů adventního období je právě adventní věnec.

Stalo se již tradici, že na konci listopadu vyrábíme s dětmi ve školní družině adventní věnce.

Letos vám, vážení rodiče a milé děti, nabízíme návod, jak si můžete adventní věnec vyrobit doma.

Pomůcky: slaměná nebo polystyrenová forma na věnec, zelený vázací drátek, ozdoby, šišky, sušené ovoce – citron nebo pomeranč, 4 svíčky, kalíšky na svíčky, malé kleštičky, větvičky tuje, smrku, borovice nebo jedle, tavná pistole. (Kde si můžete pomůcky na výrobu adventního věnce v dnešní době pořídit, vám rádi poradíme, když zavoláte vedoucí školní družiny – tel. číslo najdete na webu naší školy.)

Postup: Nejdřív na slaměnou nebo polystyrenovou formu upevníme drátek. Nastříhané větvičky budeme postupně drátkem upevňovat k formě, přitom dbáme na to, abychom drátek pevně utahovali.  Další dávku větviček přidáváme tak, abychom zakryli drátek, kterým jsme upevnili předchozí větvičky.

Až budeme mít věnec hotový, ozdobíme ho dle vlastní fantazie. Ozdoby připevníme k věnci zbývajícím drátkem nebo je přilepíme tavnou pistolí. (Při lepení tavnou pistoli je nebezpečí popálenin, proto tuto činnost děláme vždy za pomoci dospělých!)

Z přiložených fotografii můžete čerpat inspiraci pro vyrábění a zároveň zavzpomínat, jak jsme minulý rok v  družině vyráběli adventní věnce.

Přejeme vám hezké prožití adventu a těšíme se na viděnou se všemi dětmi ve školní družině. Vychovatelé školní družiny.